Story-01 Story-02
Story-03

Vitajte

v Pivnici pod hradom

 

Od septembra 2013 pribudol Nitranom nový priestor na oddych a trávenie voľných chvíľ s priateľmi pri poháriku dobrého a kvalitného vínka. Je ním Pivnica pod hradom na Podzámskej ulici.

 

Ide o jeden z najstarších zachovaných podobných priestorov v Nitre a odkrýva nám 30 metrov dlhú vínnu pivnicu umiestnenú do hradného kopca zo 17. - 18. storočia. Počas obnovy, ktorá trvala pol roka, sa v Pivnici pod Hradom uskutočnila kompletná výmena technickej infraštruktúry, ktorá bola ešte z 50. rokov minulého storočia. Keďže pivnica je chránenou pamiatkou, zachovali sa tu pôvodné tehlové obloženia ale aj kóje na víno, ktoré v prednej časti pivnice slúžia ako súkromný priestor na posedenie pri pohári vína. Kóje v zadnej časti pivnice slúžia na uskladnenie vín, ktoré sú na predaj, ale aj na uskladnenie vín z vínnych ciest pre verejnosť. Ľudia majú možnosť prenajať si mrežami uzatvárateľnú kóju na uskladnenie súkromných zbierok.

 

Zmenil sa aj interiér prevádzky, kde majitelia vsadili na provensálsky štýl prezentácie priestoru. Pivnica pod hradom ponúka štýlové a útulné priestory pre  verejnosť s možnosťou posedenia pri dobrom víne a malom občerstvení vo forme syrov a mäsových špecialít. 

 

Pivnica pod hradom má kapacitu 40 miest. Priestor ponúka aj možnosť pre rodinné a firemné oslavy, promócie či malé svadby.

 

Víno je o atmosfére, a preto sa má piť v pivniciach, kde najlepšie chutí. Odporúčame vám vychutnať si víno u nás, kde sa dobré víno a atmosféra spája v jeden neoddeliteľný zážitok.

Rozhliadnite sa u nás

Vďaka virtuálnej prehliadke sa môžete poprechádzať po celej pivnici a zájsť až do archívu. Inšpirujte sa, naberte chuť a príďte si to pozrieť aj v reáli. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Virtuálna prehliadka